Jak zorganizować Bociankowe/ Baby Shower ?
Wiele osób jest podekscytowanych, kiedy dowiadują się o przyjściu na świat kolejnego członka rodziny. Aby uczcić pojawienie się maluszka, często planują Baby shower.
Jeśli zdecydowałaś się na zorganizowanie Baby Shower, istnieje kilka różnych aspektów, które musisz wziąć pod uwagę przy planowaniu tego wydarzenia.
Niekoniecznie potrzebujesz osoby specjalizującej się w planowaniu przyjęć, aby zorganizować imprezę (choć z pewnością mogą pomóc). W rzeczywistości można poradzić sobie z planowaniem na własną rękę.
Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:
Wybierz motyw przewodni: jedną z najfajniejszych rzeczy, jeśli chodzi o Bociankowe jest to, że istnieje całe mnóstwo tematów, które można wybrać na tę uroczystość. Niezależnie od tego, czy wybierzesz swój temat w oparciu o płeć dziecka, film, program telewizyjny czy coś zupełnie innego. Wybierz mądrze, ponieważ temat może wpływać na inne aspekty przyjęcia, takie jak dekoracje, jedzenie i zaproszenia.
Ustal datę: następnym krokiem w procesie planowania Baby Shower jest wybranie daty. Niektórzy planują Bociankowe na kilka tygodni przed urodzeniem dziecka, a niektórzy decydują, że odbędzie się kilka miesięcy wcześniej. Jakakolwiek chwila po poczęciu jest dobra  na zorganizowanie Baby Shower, ale większość przyszłych mam docenia Bociankowe w bardziej zaawansowanej ciąży, najczęściej kilka tygodni przed rozwiązaniem. Do tego czasu jest pewna, że ​​z ciążą wszystko jest w porządku. A impreza może być miłą rozrywką, podczas oczekiwania na maluszka. Poza tym sprawia, że ​​wydaje się bardziej realna, jeśli przyszła mama ma duży brzuch.
Przed ustaleniem daty imprezy porozmawiaj z gośćmi, którzy mają uczestniczyć w przyjęciu. Mogą wcześniej poinformować Cię o wszelkich wcześniejszych zobowiązaniach w terminach, które brałaś pod uwagę. Być może będziesz musiał wziąć pod uwagę wcześniejsze zobowiązania dziadków, jeśli chcesz, aby również przyszli. Nie ma nic gorszego od planowania imprezy i wysyłania zaproszeń, a potem okazuje się, że najważniejsze osoby nie mogą przyjść.
Jeśli zdecydujesz się urządzić Bociankowe po urodzeniu dziecka, to też jest bardzo dobrym pomysłem.Goście będą mogli przynieść prezenty związane z płcią  dziecka. I gdyby się nad tym zastanowić to z nowonarodzonym dzieckiem jest bardzo dużo historii do opowiedzenia!
Wybierz miejsce: Gdzie będziesz organizować Bociankowe?  Jest wiele rzeczy, które powinieneś rozważyć przy wyborze miejsca. Aby  podjąć właściwą decyzje, zwróć szczególną uwagę na wielkość miejsca, liczbę osób, które pomieszczenie może pomieścić i gdzie się znajduje. Nie chcesz wybierać miejsca, które jest zbyt małe i nie będziesz w stanie ugościć wszystkich swoich gości.
Wyślij zaproszenia: po wybraniu tematu, ustaleniu daty i wybraniu miejsca, będziesz chciała wysłać zaproszenia. Oczywiście w tym momencie sporządź listę gości, aby upewnić się, że wszyscy, którzy chcą wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu, otrzymają zaproszenia.Umieść również  RSVP na zaproszeniu, ponieważ musisz mieć wystarczająco dużo jedzenia i picia dla wszystkich, którzy dołączą do Twojej uroczystości.
Zaplanuj menu: Twoi goście zapewne będą oczekiwać czegoś do jedzenia, gdy przyjdą na Bociankowe. Teraz, gdy wykonałeś już większość ciężkiej pracy, planowanie menu powinno być zarówno ekscytujące, jak i zabawne. W zależności od tematu, niektóre potrawy mogą być idealne do umieszczenia w menu.